Strona: I wizyta studyjna studentów Inżynierii Medycznej w ramach projektu PO WER / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

I wizyta studyjna studentów Inżynierii Medycznej w ramach projektu PO WER

2017-03-27
, red.  Andrzej Bąk

W sobotę, 25-03.- 2017 r studenci Inżynierii Medycznej mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem szpitala oraz najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym w ramach wizyty studyjnej w Szpitalu Specjalistycznym i Centrum Badawczo-Rozwojowym ProFamilia w Rzeszowie. Wizyta była organizowana w ramach projektu NCBiR /Kuźnia kluczowych kompetencji studentów Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskie/j Nr projektu: (POWR.03.01.00-00-K081/16). W jej trakcie studenci w ramach poznania z funkcjonowania szpitala mieli okazję w trakcie pracy zapoznać się z najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym i terapeutycznym takim jak system do termoablacji pod kontrolą rezonansu magnetycznego, nowoczesne urządzenia diagnostyki USG, oraz nowoczesnym wyposażeniem sal operacyjnych, oddziałów szpitalnych oraz systemami transportu przystosowanymi dla noworodków.