Strona: Pierwsze posiedzenie Rady Gospodarczej w nowej kadencji / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Pierwsze posiedzenie Rady Gospodarczej w nowej kadencji

2017-01-16
, red.  Andrzej Bąk

W dniu 12 stycznia 2017 r odbyło się pierwsze w kadencji 2016-2020 posiedzenie Rady Gospodarczej powołanej przy WMiFS. Podczas spotkania dyskutowano nad rozwojem Wydziału, uzupełnieniem oferty kształcenia oraz możliwościami zatrudnienia absolwentów już prowadzonych na Wydziale kierunków studiów. W skład Rady Gospodarczej weszli przedstawiciele pracodawców, związanych z obszarem medycyny, bankowości, branży energetycznej oraz dyrektorzy liceów. W spotkaniu udział wzięli również kierownicy jednostek organizacyjnych Wydziału.

Dziekan WMiFS, dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz dokonała prezentacji wręczając symboliczne akty powołania na członków Rady.  Zapoznała wszystkich obecnych z planami uruchomienia nowego kierunku studiów związanego z analizą i inżynierią danych. Do tego pomysłu entuzjastycznie odnieśli się przedstawiciele pracodawców zwracając uwagę, że jest to bardzo przyszłościowy kierunek. Podczas wielu rozmów omawiano kwestie zachęcania do studiowania na  WMiFS zdolnych absolwentów szkół średnich, oraz wymieniano się sugestiami dotyczącymi badania losów absolwentów. Pojawiła się m in. sugestia organizowania zjazdu absolwentów.

Pan Radosław Skiba zaproponował aby studenci już pod koniec studiów wysyłali swoje aplikacje do potencjalnych pracodawców co pozwoli zweryfikować potrzeby na rynku pracy.

Pierwsze spotkanie Rady Gospodarczej było bardzo owocne i zapowiada dobrą współpracę Wydziału z otoczeniem społeczno-gospodarczym w nowo rozpoczętej kadencji.

Skład Rady Gospodarczej przy WMiFS:

1. Roman Krzystyniak -Dyrektor Banku PEKAO S.A. – I Oddział w Rzeszowie - Przewodniczący Rady Gospodarczej na WMiFS
  2. Elżbieta Borowiec-Domka - Kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej PADOMED w Rzeszowie
  3. Dawid Cycoń - Prezes Zarządu Spółki ML SYSTEM
  4. Dariusz Czuk - Prezes Zarządu PGE Obrót SA oddział w Rzeszowie
  5. Zbigniew Kalandyk - Dyrektor, Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale
  6. Piotr Kubas - Dyrektor Centrum Bankowości dla Firm, Bank PEKAO SA
  7. Tomasz Łoziński - Współwłaściciel Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia oraz Dyrektor Medyczny Centrum Badawczo Rozwojowego Pro-Familia, Rzeszów
  8. Radosław Skiba - Dyrektor Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia, Rzeszów
  9. Danuta Stępień - Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie
  10. Monika Szymańska - Wiceprezes Zarządu INNpuls Sp. z o.o
  11. Władysław Turek - Dyrektor Generalny PGE Dystrybucja SA – Oddział Rzeszów