Strona: Połączone Seminarium naukowe WMiFS i Urzędu Statystycznego w Rzeszowie / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Połączone Seminarium naukowe WMiFS i Urzędu Statystycznego w Rzeszowie

2017-02-28
, red.  Andrzej Bąk

W dniu 25 lutego 2017 na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej odbyło się seminarium naukowe z udziałem dyrektora oraz pracowników Urzędu Statystycznego w Rzeszowie. Dyrektor dr Marek Cierpiał-Wolan oraz pracownicy poszczególnych ośrodków zaprezentowali tematykę oraz zakres ogólnopolskich badań statystycznych prowadzonych w ramach specjalizacji Urzędu.

Prezentacje przedstawili:

• Teresa Matuła i Sebastian Wójcik z Działu Statystyki Matematycznej
  • Stanisław Ziętek z Ośrodka Statystyki Energii i Rynku Materiałowego
  • Anna Tworek-Ptak z Ośrodka Badań Obszarów Transgranicznych i Statystyki Euroregionalnej
  • Dorota Jasiukiewicz z Ośrodka Statystyki Sportu i Turystyki

Spotkanie było związane z pracami prowadzonymi nad utworzeniem nowego kierunku studiów na naszym Wydziale, pod kątem spełnienia wymagań dotyczących praktycznego profilu studiów. Mamy nadzieję, że kolejne wspólne seminaria przyczynią się do rozwoju współpracy zarówno w obszarze dydaktyki jak i badań naukowych.