Strona: Studentka Inżynierii Medycznej Mistrzynią Polski w akrobatyce sportowej / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Studentka Inżynierii Medycznej Mistrzynią Polski w akrobatyce sportowej

2017-06-17
, red.  Sławomir Wolski, Fot. Małgorzata Kaszowska

Studentka I-go roku Inżynierii Medycznej naszego Wydziału, Malwina Sala w parze z Martyną Wojnar zdobyła złoty medal w kategorii dwójek kobiet na odbywających się w dniach od 25 do 27 maja 2017 r. w Warszawie na ursynowskiej hali „Arena” Mistrzostwa Polski Seniorów w Sportach Gimnastycznych.

W tych mistrzostwach a zarazem II Festiwalem Sportów Gimnastycznych kibice mogli na jednej arenie zobaczyć przedstawicieli wszystkich dyscyplin gimnastyki. Zawodnicy walczyli o tytuł mistrza Polski w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie, skokach na ścieżce, gimnastyce sportowej kobiet, gimnastyce sportowej mężczyzn i gimnastyce artystycznej.

Zawody dla naszych zawodniczek były wyjątkowo udane, w ich trakcie zaprezentowały nowe, nigdy nie wykonywane w Polsce elementy, pokonując z ośmiopunktową przewagą konkurentów. Zawody były równocześnie sprawdzianem przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy, które odbędą się początkiem października na rzeszowskiej hali „Podpromie”.

Malwina Sala trenuje akrobatykę sportową w klubie sportowym ZKS Stal Rzeszów pod okiem byłej mistrzyni świata trenerki Eweliny Fijołek.

Serdecznie Malwinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.