Strona: Uczniowie z Nowej Dęby z wizytą na WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Uczniowie z Nowej Dęby z wizytą na WMiFS

2016-12-19
, red.  Andrzej Bąk

Uczniowie liceum z Zespołu Szkół nr 1 z Nowej Dęby w ubiegły piątek (9.12.2016) pod opieką nauczycieli Aliny i Roberta Jóźwik odwiedzili laboratoria katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej.

Zajęcia prowadzone w praktyczny i interesujący sposób miały na celu zainteresowanie uczniów szkoły średniej naukami ścisłymi – mogli oni w praktyczny sposób sprawdzić prawa fizyki, o których na co dzień dowiadują się na lekcjach. Zajęcia dla nich prowadzili pracownicy Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej: dr Ryszard Stagraczyński, dr Sławomir Wolski i mgr inż. Bogdan Woś. Mamy nadzieję, że taka lekcja z doświadczeniami zachęci uczniów do studiowania w naszej Uczelni.