Strona: Sukces podczas V Konferencji Inżynierii Biomedycznej w Poznaniu / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Sukces podczas V Konferencji Inżynierii Biomedycznej w Poznaniu

2023-10-30
, red.  Sławomir Wolski

W dniach 26-27 października 2023 r. odbyła się V Konferencja Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Poznańskiej, gromadząc ponad 300 studentów i przedstawicieli 10 firm. Konferencja skupiła się na 4 blokach tematycznych: druk 3D w ortopedii, diagnostyka medyczna, inżynieria tkankowa oraz sztuczna inteligencja, oferując uczestnikom ciekawe prelekcje i warsztaty. Konferencja w Poznaniu była doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości, cennych kontaktów, zdobycia wiedzy, poznania najnowszych osiągnięć i trendów w inżynierii biomedycznej

W gronie prelegentów znalazła się inż. Natalia Dudek, studentka II stopnia Inżynierii w Medycynie, prezentująca referat zatytułowany "Machine Learning Methods in USG Images Analysis" w ramach Bloku Aktywności Studenckiej. Referat cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Natalia jest również aktywną członkinią Studenckiego Koła Naukowego X-MED.

W Bloku Młodych Naukowców wyróżniła się Wiktoria Wojnarowska, pracowniczka Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej, prezentując pracę 'Identification of the Selected Input Data for Developing a Patient-Specific Numerical Model of the Pelvis Bones', za co zdobyła II miejsce w konkursie o Nagrodę Jury.  Ocena prezentowanych prac obejmowała analizę zarówno znaczenia, jak i poziomu naukowego przeprowadzonych badań.

Abstrakty obu prezentacji są dostępne online pod adresem http://dx.doi.org/10.21008/b.978-83-7775-728-4.

W trakcie wydarzenia Wiktoria Wojnarowska wzięła udział w warsztatach dotyczących identyfikacji osób na podstawie chodu. Zdobyte doświadczenie w ramach tych warsztatów będzie mogło znaleźć zastosowanie w doskonaleniu zajęć dla studentów Inżynierii w Medycynie, zwłaszcza w ramach przedmiotu Biomechanika Narządu Ruchu.