Strona: Egzamin wstępny dla kandydatów na studia II stopnia na kierunku matematyka / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

logo_jpg32024.jpg

Egzamin wstępny dla kandydatów na studia II stopnia na kierunku matematyka

Informacje ogólne

Egzamin wstępny na studia II stopnia na kierunku matematyka jest częścią konkursowego postępowania rekrutacyjnego, w którym pod uwagę brane są:

1) ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych (D);

2) średnia ocen ze studiów (S);

3) pozytywna ocena z egzaminu wstępnego (E)

Podstawą ustalenia miejsca na liście rankingowej jest wskaźnik rekrutacji R obliczony według wzoru  R = D + S + 2E.

Kandydat, który nie przystąpi do egzaminu wstępnego lub uzyska ocenę negatywną otrzymuje w postępowaniu rekrutacyjnym z tego egzaminu ocenę E=0, co nie wyklucza go z postępowania rekrutacyjnego.

Terminy i przebieg egzaminu wstępnego

Egzamin wstępny na studia II stopnia na kierunku matematyka odbędzie się  w następujących terminach

• I termin – 3 września 2024 r. (wtorek), godz. 10.00, sala S-2,
  • II termin – 10 września 2024 r. (wtorek), godz. 10.00, sala S-2.

Kandydat niebędący absolwentem studiów I stopnia na kierunku matematyka na Politechnice Rzeszowskiej zgłasza chęć przystąpienia do egzaminu wstępnego najpóźniej 7 dni przez terminem tego egzaminu. Zgłoszenie należy przesłać mailowo na adres prodziekana ds. kształcenia dr Małgorzaty Wołowiec-Musiał: wolowiec@prz.edu.pl W temacie wiadomości należy wpisać Egzamin wstępny na kierunek matematyka, a w treści wiadomości należy podać imię i nazwisko kandydata oraz wskazać wybrany termin egzaminu wstępnego.

Kandydat będący absolwentem studiów I stopnia na  kierunku matematyka na Politechnice Rzeszowskiej jako ocenę z egzaminu wstępnego może mieć uznaną ocenę z egzaminu weryfikującego efekty uczenia się osiągnięte podczas studiów pierwszego stopnia, o ile kandydat ubiega się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na tym samym kierunku i złoży zaświadczenie o uzyskanym wyniku egzaminu.

Na egzamin należy stawić się na 10 minut przed jego rozpoczęciem. Kandydaci przystępujący do egzaminu są  zobowiązani do zaopatrzenia się we własne środki piśmiennicze, w tym co najmniej dwa czyste arkusze papieru kancelaryjnego oraz powinni posiadać ważny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Zasady organizowania i przeprowadzania egzaminu wstępnego na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej określa regulamin zatwierdzony przez dziekana.

Regulamin organizowania i przeprowadzania egzaminu wstępnego

Zagadnienia na egzamin wstępny dla kandydatów na studia II stopnia na kierunku matematyka