Egzamin sprawdzający dla kandydatów na studia II stopnia na kierunku matematyka
Kandydat będący absolwentem kierunku matematyka na Politechnice Rzeszowskiej, który na studiach pierwszego stopnia przystąpił do egzaminu dyplomowego w formie pisemnej, ubiegający się o przyjęcie na studia drugiego stopnia jest zwolniony z egzaminu sprawdzającego, a uzyskany przez niego wynik egzaminu dyplomowego będzie brany pod uwagę jako ocena z egzaminu sprawdzającego.
Absolwenci kierunku matematyka studiów pierwszego stopnia innych szkół wyższych, na których egzamin dyplomowy odbywa się w formie pisemnej są zwolnieni z egzaminu sprawdzającego o ile zakres, treść i forma tego egzaminu odpowiada zakresowi, treści i formie egzaminu dyplomowego na kierunku matematyka na Politechnice Rzeszowskiej.
Jeżeli kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunku matematyka ukończył inny kierunek studiów pierwszego stopnia, musi obowiązkowo przystąpić do egzaminu sprawdzającego kwalifikacje i kompetencje wymagane do podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunku matematyka.
Egzamin sprawdzający posiadane przez kandydata kwalifikacje i kompetencje, wymagane do podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunku matematyka, odbywa się zgodnie z „Regulaminem przeprowadzenia egzaminu sprawdzającego”, obowiązującym na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej.
Zakres egzaminu sprawdzającego
Regulamin
przeprowadzenia egzaminu sprawdzającego posiadane przez kandydata
kwalifikacje i kompetencje wymagane do podjęcia studiów
drugiego stopnia na kierunku matematyka w roku akademickim 2020/2021
§ 1
- Egzamin na studia drugiego stopnia przeprowadza Wydziałowa Komisja Egzaminacyjna, zwana dalej WKE.
- Wydziałową Komisję Egzaminacyjną oraz przewodniczącego WKE powołuje Dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej w terminie do dnia l5 kwietnia 2020 r. spośród pracowników jednostek:
- Katedry Analizy Nieliniowej,
- Zakładu Matematyki Dyskretnej,
- Zakładu Modelowania Matematycznego,
- Zakładu Topologii i Algebry.
- Nadzór nad przebiegiem prac WKE sprawuje Dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej oraz Prodziekan ds. kształcenia.
§ 2
- W skład Wydziałowej Komisji Egzaminacyjnej wchodzą:
- Przewodniczący WKE,
- zespół sprawdzający prace egzaminacyjne,
- sekretarz WKE.
- Przewodniczący WKE sprawuje nadzór nad prawidłowym przebiegiem sprawdzania prac.
- Sekretarz WKE jest odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji przebiegu egzaminu.
§ 3
- Zakres, treść i forma egzaminu odpowiada zakresowi, treści i formie egzaminu dyplomowego przeprowadzanego na kierunku matematyka na studiach pierwszego stopnia na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.
- Wyniki egzaminu (ocena końcowa) ogłaszane są na stronie internetowej Wydziału MiFS w terminie do 3 dni roboczych od dnia egzaminu.
§ 4
- Kandydatowi przysługuje możliwość odwołania od oceny egzaminu do Odwoławczej Komisji Egzaminacyjnej, zwanej dalej OKE, za pośrednictwem Dziekana Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.
- W skład Odwoławczej Komisji Egzaminacyjnej wchodzą:
- Dziekan Wydziału Matematyki Fizyki Stosowanej, który jest jednocześnie przewodniczącym OKE,
- Przewodniczący WKE i wybrani członkowie zespołu sprawdzającego prace egzaminacyjne.
- Członków zespołu sprawdzającego prace egzaminacyjne do OKE powołuje w każdym indywidualnym przypadku Dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.
- Odwołanie musi mieć formę pisemną i zawierać merytoryczne uzasadnienie kwestionowanej oceny.
- Odwołanie należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą w terminie do 3 dni roboczych od dnia ogłoszenia wyników. W drugim przypadku decyduje data stempla pocztowego.
- Odwoławcza Komisja Egzaminacyjna rozpatruje odwołanie w terminie do 3 dni roboczych od końca terminu składania odwołań.
- Decyzja Odwoławczej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie oceny jest ostateczna.