Strona: Zaproszenie na wykłady doktora Andriya Styahara / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Zaproszenie na wykłady doktora Andriya Styahara

2024-05-05
, red.  M.Wołowiec-Musiał

W dniach 6.05-8.05.2024 r. z wizytą w ramach programu Erasmus na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej gościć będzie doktor Andriy Styahar z Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki.  Wygłosi dla studentów i pracowników naszego Wydziału kilka wykładów w języku angielskim poświęconych głównie modelowaniu matematycznemu oraz metodom numerycznym.  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Harmonogram i tematyka wykładów

poniedziałek (6.05.2024 r.) wykłady dla studentów

10:30 - 12:00, sala P-9  - “Mathematical Modelling and Simulation”

The aim of the lecture is to provide broader point of view on the process of mathematical modelling in the realistic setting on the example of earthquake modelling.

Celem wykładu jest przedstawienie szerszego punktu widzenia na proces modelowania matematycznego w warunkach realistycznych na przykładzie modelowania trzęsień ziemi.

12:15 - 13:45, sala P-15 - “Numerical Methods and Computer Modelling”

The aim of the lecture is to show how important it is to choose proper numerical methods and mathematical models to help us obtain adequate results.

Celem wykładu jest pokazanie, jak ważny jest dobór odpowiednich metod numerycznych i modeli matematycznych, które pomagają uzyskać odpowiednie wyniki.

wtorek (7.05.2024 r.) wykład dla studentów

12:15 – 13:45, sala P-22 - “Mathematical Modelling via Examples”

The goal of the lecture is to show through examples how various mathematical models are constructed.

Celem wykładu jest pokazanie na przykładach jak konstruowane są różne modele matematyczne.

środa (8.05.2024 r.) wykład dla pracowników

10:30-12:00, sala Rady Wydziału - “Modelling of the effect of fault shapes on SH waves using the finite element method”

The talk is related to the analysis of the effect of the shape of fault zones and material properties on the seismic wave propagation in a two-dimensional domain. The numerical simulations are performed using the finite element method. It is shown that the density of energy released is mostly a function of the radius and does not depend on the velocity inside a fault zone.