Strona: Certyfikat Akredytacyjny Studia z Przyszłością 2024 / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Certyfikat Akredytacyjny Studia z Przyszłością 2024

2024-03-12
, red.  Urszula Bednarz
dr M.Wołowiec-Musiał, dr U.Bednarz

W dniu 4 marca 2024 roku w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław odbyła się Gala Finałowa 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”.

Z radością informujemy, że kierunek inżynieria i analiza danych studia I stopnia został wyróżniony po raz trzeci z rzędu Certyfikatem Akredytacyjnym Studia z Przyszłością.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC. Konkurs służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków studiów prowadzonych w polskich szkołach wyższych. Kierunek inżynieria i analiza danych został oceniony jako ten, który posiada cechy i atrybuty świadczące o realizacji programu studiów w sposób innowacyjny i nowoczesny oraz wdraża wartościowe rozwiązania w zakresie zarządzania jakością kształcenia. Ponadto kierunek ten został po raz trzeci wyróżniony Certyfikatem Nadzwyczajnym Lider Jakości Kształcenia. Certyfikaty takie otrzymały wyłącznie te spośród certyfikowanych kierunków studiów, które uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych przyznanych przez członków komisji eksperckiej oceniającej aplikacje w 9. edycji Programu.

Podczas gali dyplomy oraz statuetkę Lidera Jakości Kształcenia odebrały prodziekan ds. kształcenia dr Urszula Bednarz oraz prodziekan ds. kształcenia dr Małgorzata Wołowiec-Musiał. Wśród wyróżnionych obok Politechniki Rzeszowskiej znalazły się m.in. takie uczelnie jak: Politechnika Warszawska, Politechnika Krakowska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Poznańska, Politechnika Morska w Szczecinie, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Morski w Gdyni, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, SGGW, KUL, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Muzyczna w Poznaniu, Uczelnia Łazarskiego i inne polskie szkoły wyższe, publiczne i niepubliczne.