Strona: Wydziałowy zespół ds. równości płci / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

logo_jpg32024.jpg

Wydziałowy zespół ds. równości płci

Na WMiFS tak jak na całej Politechnice Rzeszowskiej obowiązuje „Plan Równości Płci Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza na lata 2022-2025”. Plan ten zakłada następujące cele:

1. Zwiększenie świadomości potrzeby równego traktowania oraz zwiększenie wiedzy o przyczynach, przejawach i skutkach nierównego traktowania w uwagi na płeć.
  2. Dążenie do zachowania równowagi płci na stanowiskach decyzyjnych i kierowniczych oraz w prowadzeniu badań naukowych.
  3. Zapewnienie zrównoważonego dostępu do kariery naukowej i rozwoju kariery.
  4. Zapewnienie równowagi między życiem zawodowym a życiem prywatnym.
  5. Zapobieganie przemocy ze względu na płeć.

Plan Równości Płci jest skierowany do całego ogółu społeczności Politechniki Rzeszowskiej, studentów, doktorantów, pracowników administracji, pracowników obsługi technicznej, wykładowców i pracowników naukowych. Wszystkie osoby, które doświadczyły lub były świadkami naruszenia zasad równego traktowania mogą kontaktować liczyć na pomoc kontaktując się z Zespołem ds. Równości Płci PRz, e-mail: rownouprawnieni@prz.edu.pl bądź bezpośrednio na WMiFS z Wydziałowym Koordynatorem ds. Równości Płci:

Wydziałowy Koordynator ds. Równości Płci
dr Tomasz Masłowski
e-mail: tmaslowski@prz.edu.pl

Pliki do pobrania

Zarządzenie Nr 91/2022 Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza z dnia 28 października 2022 r. w sprawie Planu Równości Płci Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza 2022-2025

Plan Równości Płci Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza 2022-2025