Strona: 13th International School on Theoretical Physics “Symmetry and Structural Properties of Condensed Matter”, Rzeszów 10-15 September 2018 / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

2018-09-01
, red.  Andrzej Bąk

W dniach 10-15.09.2018 Politechnika Rzeszowska wspólnie z Uniwersytetem Rzeszowskim organizują prestiżową, międzynarodową konferencję naukową 13th International School on Theoretical Physics „Symmetry and Structural Properties of Condensed Matter” (SSPCM 2018). W tym roku odbędzie się ona na Politechnice Rzeszowskiej.

Konferencja poświęcona jest najnowszym i najważniejszym osiągnięciom i odkryciom w zakresie fizyki ciała stałego, innowacyjnym technologiom i inżynierii układów elektronicznych.

Tematyka szkoły obejmuje szeroki zakres problemów i zjawisk, które swoje podstawy mają fizyce fazy skondensowanej, w tym zagadnienia symetrii i topologii, korelacji w układach niskowymiarowych, dynamiki kwantowej, właściwości nanostruktur, spintroniki, izolatorów topologicznych, informacji kwantowych i wielu innych. Konferencja ma charakter zaawansowanej szkoły z zakresu fizyki teoretycznej i jest skierowana zarówno do młodych naukowców na początku ich kariery, jak i do starszych i uznanych ekspertów. Seria wykładów podstawowych  pozwoli zapoznać się z dziedziną, a seminaria będą zogniskowane na najnowszych odkryciach. Uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje pracę w ramach wykładów i sesji posterowej, a ich  treści  zostaną opublikowane w materiałach konferencyjnych w punktowanym czasopiśmie Acta Physica Polonica A.

Przewodniczącym komitetu organizacyjnego jest prof. dr hab. inż Vitalii Dugaev. Wśród prelegentów i uczestników  konferencji  znajdują  się  sławy naukowe z całego świata, co czyni tą  konferencję unikatową w skali Polski, a Rzeszów i jej uczelnie stają się rozpoznawalne w świecie jako prężny ośrodek naukowy. Czas konferencji daje również możliwość wymiany doświadczeń młodym naukowcom z całego świata.

Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie internetowej: http://sspcm.prz.edu.pl/