Strona: Certyfikat Studia z Przyszłością 2023 dla kierunku inżynieria i analiza danych / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Certyfikat Studia z Przyszłością 2023 dla kierunku inżynieria i analiza danych

2023-03-22
, red.  Urszula Bednarz
Logo Studia z Przyszłością 2023

W dniu 13.03.2023 roku w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”, współorganizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. W jej trakcie ogłoszone zostały wyniki 8. edycji Konkursu, którego celem jest identyfikowanie i wyróżnianie wybranych programów i kierunków studiów prowadzonych w polskich uczelniach, cechujących się innowacyjnością, dostosowaniem do potrzeb rynku pracy oraz nowoczesnością przyjętych rozwiązań dydaktycznych. Podczas gali zostały wręczone Certyfikaty Akredytacyjne nadane za innowacyjne i wartościowe programy kształcenia.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród wyróżnionych tym prestiżowym certyfikatem znalazł się już po raz drugi kierunek inżynieria i analiza danych studia I stopnia. Znak Jakości „Studia z Przyszłością” otrzymują kierunki studiów, które swoje programy i zasady kształcenia opierają na trzech fundamentach: dążeniu do przekazywania aktualnej, aplikacyjnej, nowoczesnej wiedzy, kreowaniu umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców oraz inwestowaniu w najwyższą jakość edukacji.

Dodatkowo nasz kierunek studiów został ponownie wyróżniony Certyfikatem Nadzwyczajnym „Lider Jakości Kształcenia”.  Otrzymują go te spośród certyfikowanych kierunków, które zyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych przyznanych przez członków Komisji Eksperckiej, oceniającej aplikacje w 8. edycji Programu. Statuetkę i certyfikaty odebrał dziekan WMiFS dr hab. Czesław Jasiukiewicz, prof. PRz.

W tym roku obok Politechniki Rzeszowskiej certyfikaty uzyskały m.in. takie uczelnie jak Politechnika Warszawska,  Politechnika Śląska, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Morski w Gdyni, Politechnika Poznańska, Uniwersytet im.Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uczelnia Łazarskiego i wiele innych polskich szkół wyższych, publicznych i niepublicznych.