Strona: Cztery granty PCI dla WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Cztery granty PCI dla WMiFS

2021-01-14

Miło nam poinformować, że cztery wnioski z naszego Wydziału znalazły  się wśród najlepszych projektów, które otrzymają dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji. Projekty te znalazły się wysoko w rankingu i tematycznie związane są z inżynierią medyczną.

• Małoinwazyjny zestaw do biopsji kości (8 w rankingu, Lider dr Piotr Biega, kwota 107 890zł).
  • Wieloparametrowa technologia pomiaru i oceny własności mechanicznych i anizotropii tkanek kostnych (13 w rankingu, Lider dr Leszek Pyziak, kwota 150 465zł).
  • Goniometr elektroniczny do pomiarów dynamiki zakresu ruchów w zastosowaniu medycznym i sporcie (16 w rankingu, Lider dr inż. Michał Inglot, prof. PRz kwota 141 800zł).
  • Algorytm automatycznej oceny zmian wewnątrznaczyniowych (20 w rankingu, Lider dr Stefan Stagraczyński, kwota 112 900zł).

Do konkursu wpłynęły 143 wnioski, wszystkie zostały zakwalifikowane jako spełniające kryteria formalne. W wyniku oceny merytorycznej przeprowadzonej przez ekspertów zewnętrznych 119 wniosków otrzymało rekomendację do dofinansowania, 63 wnioski zakwalifikowały się do finansowania, a 24 wnioski (które nie uzyskały wymaganego minimum 28 pkt) zostały odrzucone.

Program grantowy na prace B+R jednostek naukowych jest realizowany w ramach projektu pt. „Podkarpackie Centrum Innowacji” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr I "Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka" z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Zwycięskim zespołom serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji znajduje się na stronie Podkarpackiego Centrum Innowacji: https://pcinn.org/aktualnosci-pci/403