Strona: Delegacja z Fachhochschule Bielefeld na WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Delegacja z Fachhochschule Bielefeld na WMiFS

2019-02-13
, red.  Andrzej Bąk

W dniach 30-31 stycznia br. z wizytą w Rzeszowie przebywała delegacja z Bielefeldu, miasta partnerskiego Rzeszowa. W delegacji ze strony niemieckiej uczestniczyli przedstawiciele nauki i administracji Fachhochschule Bielefeld: Prof. Dr.-Ing., prof. h.c. Lothar Budde i Prof. Dr.-Ing., Dipl.-Ing. Rolf Naumann - odpowiednio dziekan i prodziekan Wydziału Nauk Inżynierskich i Matematyki oraz Judith Peltz - kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej FH Bielefeld.
Delegacja spotkała się z władzami Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej: dziekanem dr hab. Iwoną Włoch, prof.
PRz, prodziekanem ds. nauki dr hab. Czesławem Jasiukiewiczem, prof. PRz, prodziekanem ds. kształcenia dr Urszulą Bednarz oraz prodziekanem ds. rozwoju dr Sławomirem Wolskim. Tematem spotkania była możliwość nawiązania współpracy naukowej pomiędzy obydwoma ośrodkami. Wybrane zagadnienia badań naukowych prowadzonych na Wydziale zaprezentowali słuchaczom dr Nicholas Sedlmayr (w dziedzinie fizyki) oraz dr Ewa Rejwer (w dziedzinie matematyki). Całość spotkania na WMiFS, przygotowała pani mgr Martyna Sedlmayr.

Wizyta przedstawicieli FH Bielefeld w Rzeszowie niewątpliwie przyczyni się do nawiązania bliższej współpracy.