Strona: Dwie nowe pracownie komputerowe dla studentów WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Dwie nowe pracownie komputerowe dla studentów WMiFS

2022-10-11

Począwszy od roku akademickiego 2022/2023 zostały udostępnione studentom Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej dwie nowe pracownie komputerowe. Są to: Pracownia komputerowa metod optymalizacji dyskretnej  oraz Laboratorium analizy danych i uczenia maszynowego.

Obie pracownie mieszczą się w budynku L.27 w salach L-109 i L-110 i przeznaczone są głównie dla studentów kierunku inżynieria i analiza danych. Program studiów na tym kierunku obejmuje wiele zajęć laboratoryjnych z zakresu matematyki dyskretnej w tym teorii grafów i sieci, metod numerycznych czy sztucznej inteligencji. Korzystając z tych pracowni studenci będą mogli również realizować projekty i prace dyplomowe. Obie pracownie zostały wyposażone w najnowocześniejsze zestawy komputerowe.

Dzięki nowej pracowni powiększa się nasza baza laboratoryjna i tym samym  polepsza jakość kształcenia.