Strona: Udział WMiFS w II Kongresie Edukacyjnym IT i Szachy / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Udział WMiFS w II Kongresie Edukacyjnym IT i Szachy

2021-09-17

W dniach 21 i 22 września 2021r w G2A Arena w Jasionce odbędzie się II Kongres Edukacyjny IT i Szachy (http://informatykaszachy.pl), który będzie połączony z turniejem szachowym. Inicjatorem i koordynatorem kongresu jest Pan Maciej Karasiński znany popularyzator szachów i jednocześnie V-ce Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Kongres, którego współorganizatorem i patronem naukowym jest Politechnika Rzeszowska ma na celu wsparcie inicjatywy wprowadzenia do szkolnych programów nauczania elementów gry w szachy. Logiczne i analityczne myślenie, zdolność obserwacji, pomysłowość i kreatywność to cechy, które są rozwijane podczas gry w szachy a takie predyspozycje są pożądane u przyszłych studentów kierunków technicznych i ścisłych związanych z informatyką. Taka inicjatywa została doceniona zarówno przez władze centralne i lokalne – patronaty honorowe nad wydarzeniem sprawują Premier Mateusz Morawiecki, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wojewoda Podkarpacki. Natomiast partnerami kongresu są Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, PCEN w Rzeszowie, G2A Arena, Fundacja Nauka i Gospodarka im. I. Łukasiewicza, Podkarpacki Związek Szachowy, Centrum Medyczne Medyk oraz firma iSoft.

Kongres zgromadzi kilkuset uczestników: młodzież szkolną biorącą udział w turnieju szachowym, nauczycieli,  studentów i inne osoby zainteresowana tą tematyką . W programie kongresu zaznaczy swój udział Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej –  na którym wykład inauguracyjny wygłosi prodziekan ds. kształcenia dr Małgorzata Wołowiec-Musiał, a gospodarzem jednego z paneli kongresu będzie koło naukowe Machine Learning działające pod opieką dr Ewy Rejwer-Kosińskiej (WMiFS) oraz dr Michała Piętala  (WEiI).

Jest to także doskonała szansa dla uczelni wyższych na zainteresowanie swoją ofertą i pozyskanie najbardziej wartościowych  kandydatów na kierunki studiów.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kongresie po wcześniejszej rejestracji na stronach organizatora.