Strona: II Nocne spotkania z nauką / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

II Nocne spotkania z nauką

2015-10-07
, red.  Andrzej Bąk

2 października 2015 r. Politechnika Rzeszowska była organizatorem kolejnej edycji imprezy z cyklu: „Nocne spotkania z nauką”. Pracownicy  Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej przygotowali dla zwiedzających interesujące demonstracje ciekawych zjawisk fizycznych z zakresu mechaniki, termodynamiki i optyki. Tradycyjnie największy entuzjazm wśród publiczności wzbudziły "zabawy" światłem i ciekłym azotem. Podczas każdej z pięciu sesji pokazowych widzowie aktywnie uczestniczyli w demonstracjach próbując rozwiązywać fizyczne zagadki.