Strona: Koło naukowe MACHINE LEARNING na WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Koło naukowe MACHINE LEARNING na WMiFS

2020-10-16

Z inicjatywy grupy studentów kierunku inżynieria i analiza danych na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej powstało nowe koło naukowe “Machine Learning”. Integruje ono studentów obecnego II roku wspomnianego kierunku, ale do uczestnictwa zapraszamy również studentów I roku, studentów WEiI (w szczególności z kierunku informatyka i pokrewnych) oraz studentów i doktorantów innych wydziałów.

Koło swoją nieformalną działalność rozpoczęło w kwietniu 2020 roku. W tym czasie w trybie on-line zrealizowano dwa ciekawe wydarzenia: "Hackathon COVID-19" (tj. wyznaczanie reguł asocjacyjnych pomiędzy zmiennymi z heterogenicznych źródeł danych) oraz "Warsztaty PowerBI" zrealizowane dzięki uprzejmości firmy DELOITTE CE Business Services (Rzeszów).

Zagadnienia, którymi zajmujemy się w ramach działalności koła obejmują szeroko rozumianą tematykę: uczenia maszynowego (Machine Learning), sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence), przetwarzania dużych zbiorów danych (BigData), systemów analityki biznesowej

(Business Intelligence) oraz internetowej (Internet of Things). W trakcie spotkań nacisk położony jest głównie na aspektach praktycznych.

Opiekunem koła jest pani dr Ewa Rejwer-Kosińska z WMiFS. W prace koła zaangażowany jest również pan dr Michał Piętal z WEiI wspierający merytorycznie studentów.

Więcej informacji  można znaleźć na stronie internetowej: http://knml.prz.edu.pl

lub na stronie zespołu w MS Teams: Koło ML (kod: lgjklos).

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć w prace naszego koła!