Strona: Konkurs "CPK Innowacje" / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Konkurs "CPK Innowacje"

2019-10-09

W związku z trwającymi pracami przygotowawczymi do realizacji największej w ostatnich kilkudziesięciu latach inwestycji infrastrukturalnej w Polsce – Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild zaprasza wszystkich studentów i doktorantów Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza do wzięcia udziału w konkursie o nazwie „CPK Innowacje”.

Przedmiotem konkursu są projekty zawierające pomysły na działania lub rozwiązania potencjalnie możliwe do zastosowania przy realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego, mieszczące się w następujących kategoriach:

• Inteligentne systemy transportowe,
  • Smart City,
  • Multimodalność,
  • Innowacje środowiskowe,
  • Innowacje społeczne.

Konkurs ma na celu zapoznanie studentów i doktorantów ze szczegółami inwestycji CPK oraz wyłonienie i nagrodzenie najlepszych, innowacyjnych pomysłów. W każdej kategorii przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł.

Z uwagi na wielowymiarowość inwestycji, a także jej ogólnokrajowy zasięg zaproszeni do udziału w konkursie są studenci i doktoranci wszystkich kierunków studiów. Ocenie podlega natomiast zakres potencjalnego wykorzystania pomysłu w ramach CPK, kompleksowość i złożoność pomysłu, a także stopień jego innowacyjności.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 listopada 2019 r. Wszystkie wymogi zgłoszenia, a także inne szczegóły konkursu zawarte są w regulaminie.

Osoby zainteresowane odsyłamy do p. Moniki Nazaruk (Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, tel. 22 5225364, monika.nazaruk@mi.gov.pl).

Regulamin dostępny jest na stronach internetowych:

https://www.gov.pl/web/infrastruktura/konkurs-cpk-innowacje oraz https://cpkinnowacje.pl