Strona: MOSTECH system mobilności studentów i doktorantów / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

MOSTECH system mobilności studentów i doktorantów

2022-11-07

Mostech to program mobilności krajowej dla studentów i doktorantów polskich uczelni technicznych, umożliwiający odbycie części studiów poza uczelnią macierzystą.

Studia w ramach programu może podjąć student na 5 lub 6 semestrze studiów I stopnia oraz  na 1, 2 lub 3 semestrze (o ile nie jest to ostatni semestr studiów) studiów II stopnia. Dziekan może wyrazić zgodę na odbycie studiów poza uczelnią macierzystą jeżeli student ma zaliczony bez braków bieżący semestr.

System mobilności ma wspierać mechanizmy wzajemnego doskonalenia jakości kształcenia na kierunkach technicznych dla wszystkich poziomów kształcenia i systemów studiów.

Wymiana jest dobrowolna i jest realizowana na wniosek studenta pozytywnie zaopiniowany przez dziekana jednostki macierzystej.

Przykładowe uczelnie na które można wyjechać w ramach porozumienia to:

• Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
  • Uniwersytet Technologiczno–Przyrodniczy w Bydgoszczy
  • Politechnika Białostocka
  • Politechnika Częstochowska
  • Politechnika Gdańska
  • Politechnika Koszalińska
  • Politechnika Krakowska
  • Politechnika Lubelska
  • Politechnika Łódzka
  • Politechnika Opolska
  • Politechnika Poznańska
  • Politechnika Radomska
  • Politechnika Szczecińska
  • Politechnika Śląska
  • Politechnika Świętokrzyska
  • Politechnika Warszawska
  • Politechnika Wrocławska
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Uniwersytet Zielonogórski

Więcej szczegółów znajduje się na stronie https://www.kaut.agh.edu.pl/mostech/

Studenci zainteresowani uczestnictwem w programie w semestrze letnim 2022/2023 proszeni są o zgłoszenie się do prodziekana opiekującego się danym kierunkiem bądź do dziekanatu w terminie do 16.11. 2022 r.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w programie!