Strona: Nagroda dla studentów WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Nagroda dla studentów WMiFS

2017-04-23
, red.  U. Bednarz, zdjęcia M. Misiakiewicz

Studenci Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej wygrali w ankietowej rywalizacji międzywydziałowej studentów Politechniki Rzeszowskiej.  Ankiety wypełniło 37,4% studentów naszego wydziału. W nagrodę uzyskali od Prorektora ds. Kształcenia zgodę, aby dzień 4.04.2017 r. był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu, mimo braku regularnych zajęć dydaktycznych, studenci z Samorządu WMiFS  zorganizowali specjalnie dla wszystkich studentów naszego wydziału wykłady popularnonaukowe oraz prezentację koła naukowego.

Jako pierwszy odbył się wykład dra n.med. Leszka Kamińskiego zatytułowany „Wykorzystanie elementów instrumentacji wirtualnej w kardiologii ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych technik rejestracji sygnałów EKG oraz wizualizacji 3D – spojrzenie klinicysty ."

Słuchacze  mieli okazję zapoznać się najnowszymi metodami diagnostyki w kardiologii.

Po bardzo ciekawym wykładzie nastąpiła prezentacja najdłużej działającego koła naukowego przy WMiFS, mianowicie Koła Naukowego FOTON. Opiekunem tego koła jest kierownik Zakładu Optyki Stosowanej dr hab. inż. Tomasz Więcek, prof. PRz.  Podczas prezentacji multimedialnej członkowie koła opowiedzieli o różnych aktywnościach związanych z działalnością w kole: czynnym udziale w konferencjach, pokazach fizycznych oraz różnych wydarzeniach kulturalnych. Członkowie zachęcali studentów do dołączenia do koła i przedstawili plan jego dalszej działalności.

Jako ostatni w tym dniu odbył się bardzo interesujący wykład z matematyki wygłoszony przez dra Janusza Dronkę z Zakładu Algebry i Topologii WMiFS zatytułowany „Jak licytować by nie żałować?”

Wykład dotyczył teorii aukcji - ważnego działu teorii gier.  Na przykładach przedstawione zostały optymalne strategie postępowania w licytacjach,  przetargach i aukcjach internetowych.

Wykłady i prezentacja cieszyły się niezwykle dużą frekwencją, co świadczy o wysokiej aktywności i zaangażowaniu studentów naszego wydziału.

Studentom WMiFS gratulujemy wygranej, a prowadzącym dziękujemy za przygotowanie i przedstawienie tak interesujących prezentacji.