Strona: Nagrody dla naszej absolwentki / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Nagrody dla naszej absolwentki

2021-01-26

Miło nam poinformować, że absolwentka kierunku inżynieria medyczna naszego wydziału, a obecnie doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Inżynieryjno-Technicznych na Politechnice Rzeszowskiej Pani mgr Wiktoria Wojnarowska zdobyła II nagrodę w XIII Edycji Konkursu Polskiego Towarzystwa Inżynierii Biomedycznej (PTIB) na najlepszą pracę magisterską z dyscypliny inżynierii biomedycznej za pracę pt. "Analiza możliwości zastosowania PEEK w modelowaniu endoprotezy stawu kolanowego". http://ptib.ibib.waw.pl/konkurs_PTIB.html
Praca została obroniona na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa 4 lipca 2019 roku. Promotorem pracy dyplomowej był dr hab. inż. Sławomir Miechowicz, prof. PRz. Jej celem była analiza możliwości zastosowania polieteroeteroketonu (PEEK) w modelowaniu endoprotezy stawu kolanowego. Przedstawiono w niej proces modelowania i wykonania zindywidualizowanego implantu stawu kolanowego. Całość dopełniły analizy numeryczne naprężeń i przemieszczeń z wykorzystaniem metody elementów skończonych. Nagrodzona praca jest tematycznie związana z pracą inżynierską  zatytułowaną "Symulacja i planowanie zabiegu endoprotezoplastyki stawu kolanowego z wykorzystaniem technik CAD oraz szybkiego prototypowania" obronionej na WMiFS.

Wspomniana praca została również nagrodzona I miejscem w XIX Ogólnopolskim Konkursie o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym.

Pani doktorantce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!