Strona: „NOC ODKRYWCÓW – VI Nocne Spotkania z Nauką" – udział pracowników WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

„NOC ODKRYWCÓW – VI Nocne Spotkania z Nauką" – udział pracowników WMiFS

2022-10-17

Nocne spotkania z nauką – cykliczne wydarzenie Politechniki Rzeszowskiej i firmy Polimedia odbywające się w wieczorny piątek 14.10.2022r pozwoliło całej rzeszy uczestników z Podkarpacia na zapoznanie się z laboratoriami i badaniami prowadzonymi w naszej uczelni. Uczestnicy tej Nocy Odkrywców – dzieci, rodzice, młodzież szkolna i studenci licznie wzięli udział w pokazach z fizyki Koła naukowego Foton oraz odwiedzali laboratoria naszym wydziale.

Podczas pokazów z fizyki w ramach Koła Naukowego Foton odbywających się na samym początku wydarzenia o godz. 17:00 , niezawodna mgr inż. Magdalena Kulig zaprezentowała widowiskowe eksperymenty z zakresu fizyki.  Od godz. 18 pracownicy Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej oprowadzali zwiedzających po laboratoriach  zlokalizowanych w budynku K. Mgr inż. Wiktoria Wojnarowska odkrywała przed młodzieżą i ich rodzicami tajniki druku 3D w medycynie, mgr inż. Michał Wanic prowadził warsztaty z wykorzystywania sprzętu diagnostycznego – platformy pedobarograficznej i ekg, a dr inż. Marcin Kowalik zachęcał do studiowania na politechnice ciekawie opowiadając o fizyce w pracowniach fizycznych. W ramach nocy odkrywców odbył się także wykład popularnonaukowy pt „Podstawy diagnostyki obrazowej: rezonans magnetyczny", który wygłosił dr Sławomir Wolski.

Wszystkim zaangażowanym w pracach przy wydarzeniu, które zakończyło się ok godz. 22 składamy serdeczne podziękowania.