Strona: Nowy doktorat w Zakładzie Fizyki Doświadczalnej / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Nowy doktorat w Zakładzie Fizyki Doświadczalnej

2020-10-23

W dniu 21 października 2020 roku na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej mgr inż. Jacka Fala pracującego w Zakładzie Fizyki Doświadczalnej WMiFS. Praca zatytułowana „Wpływ nanocząstek węgla, krzemianów i bentonitów na właściwości elektryczne kompozytów polimerowych” w dyscyplinie inżynieria materiałowa.

Praca zawierała wyniki badań wpływu wybranych rodzajów nanocząstek na właściwości elektryczne nanokompozytów o osnowie polilaktydu i nanoczieczy wytworzonych z zastosowaniem glikolu etylenowego jako cieczy podstawowej. W trakcie realizacji badań oceniono możliwości zastosowania wyników badań właściwości elektrycznych nanocieczy jako kryterium doboru rodzaju materiału nanonapełniacza do osnowy polilaktydu w celu wytworzenia nanokompozytu o zwiększonej konduktywności elektrycznej. Promotorem pracy był  prof. dr hab. inż. Mariusz Oleksy, a promotorem pomocniczym dr hab. inż. Gaweł Żyła, prof PRz.

Serdeczne gratulacje dla nowego Doktora i życzenia sukcesów w dalszej karierze!