Strona: Odznaczenia państwowe i medale dla pracowników WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Odznaczenia państwowe i medale dla pracowników WMiFS

2022-10-12

W dniu 7.10.2022 roku podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2022/2023 zostały wręczone pracownikom naszej uczelni odznaczenia państwowe i medale.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał  pracownikom odznaczenia państwowe – Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę, natomiast minister edukacji i nauki przyznał Medale Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenia państwowe wyróżnionym wręczyła wojewoda podkarpacki dr Ewa Leniart w towarzystwie rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika. Medale Komisji Edukacji Narodowej wręczyli podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch oraz rektor Politechniki.

Z Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej odznaczenia otrzymali następujący pracownicy:

Brązowy Krzyż Zasługi

• dr inż. Michał Inglot, prof. PRz,

Medal Złoty za Długoletnią Służbę

• dr Jan Mamczur.
  • dr inż. Mariusz Trybus, prof. PRz,
  • dr hab. inż. Tomasz Więcek, prof. PRz,

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę

• dr Urszula Bednarz,
  • dr Dorota Bród,
  • dr Małgorzata Wołowiec-Musiał.

Medal Komisji Edukacji Narodowej

• prof. dr hab. Józef Banaś,
  • dr Dorota Jakubczyk, prof. PRz,
  • dr Paweł Witowicz,
  • dr hab. Andrzej Włoch, prof. PRz.

Ponadto rektor wręczył Medale „Zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej”. Z naszego wydziału otrzymali je byli dziekani: prof. dr hab. Tadeusz Paszkiewicz w uznaniu zasług dla rozwoju Politechniki Rzeszowskiej oraz prof. dr hab. Dov Bronisław Wajnryb za długoletnią wzorową pracę naukową, dydaktyczną i organizacyjną.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!