Strona: Otwarte Spotkanie Rady Naukowej Kongresu Edukacyjnego IT i Szachy / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Otwarte Spotkanie Rady Naukowej Kongresu Edukacyjnego IT i Szachy

2021-12-08

W dniu 30.11.2021 roku na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej odbyło się otwarte spotkanie Rady Naukowej Kongresu Edukacyjnego IT i szachy, który odbył się w wrześniu w G2A Arenie. Spotkaniu przewodniczył JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik. Wśród uczestników spotkania oprócz pomysłodawcy i głównego organizatora Kongresu Macieja Karasińskiego, V-ce Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy znaleźli się: Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, Prorektor ds. Kształcenia, dr Artur Grzesik – Dyrektor Centrum Badawczo Rozwojowego CM Medyk, Bogdan Romaniuk- Wiceprezes Zarządu Fundacji im I. Łukasiewicza, dr Henryk Pietrzak, prof. Colegium Humanum w Warszawie – Doradca MEiN, Jacek Pięta - prezes Best Construction, Stanisław Kusiak V-ce Dyrektor ds. doskonalenia nauczycieli PCEN, a także Michalina Czarnota – koordynator Podkarpackiego Klastra Zdrowia i Profilaktyki, Wioletta Grzybowska – dyrektor Marketingu ML System oraz Marek Kondziołka- Kierownik Oddziału Wspomagania i Innowacji Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Obok zaproszonych gości byli również obecni Dziekan i Prodziekani WMiFS, którzy wchodzą w skład Rady Naukowej Kongresu.

Organizatorzy kongresu podsumowali poprzedni, zakończony sukcesem kongres, który zgromadził około tysiąca uczestników. Pan Maciej Karasiński przedstawił także założenia nowego kongresu, który jest planowany na przełomie maja i czerwca 2022 roku pod tytułem III Kongres Edukacyjny Szachy Matematyka IT (Szach Mat IT). W ramach działań przygotowawczych do kongresu ma zostać zorganizowany pod patronatem Politechniki Rzeszowskiej i Podkarpackiego Kuratorium Oświaty konkurs matematyczny Szach-Mat dedykowany dla dzieci szkół podstawowych. Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej podjął się także zorganizowania dwóch paneli edukacyjnych  dla nauczycieli i starszej młodzieży związanych z uczeniem maszynowym oraz kombinatoryką.

Liczymy, że dzięki tej aktywności zwiększy się zainteresowanie matematyką i naukami ścisłymi w społeczeństwie, a przede wszystkim wśród młodzieży. Aktywność ta jest również okazją do zaprezentowania i promocji naszych kierunków studiów i całej uczelni.