Strona: Pierwsi absolwenci LabView Academy na Politechnice Rzeszowskiej to studenci Inżynierii Medycznej. / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

2017-12-01
, red.  Andrzej Bąk

W dniu 1.12.2017r został przeprowadzony egzamin CLAD z zakresu znajomości środowiska Lab View. Egzamin był uwieńczeniem 30godz kursu prowadzonego w ramach projektu PO-WER realizowanego na WMiFS. Do trudnego, międzynarodowego egzaminu przystąpiło pierwszych 17 osób, a certyfikat na tą chwilę uzyskało 8.

Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej jest obecnie jedynym na Podkarpaciu miejscem gdzie można zdobyć taki certyfikat, a sam Wydział posiada od 2017 r status LabView Academy i prowadzi certyfikowane przez National Instrument kursy.

Program NI LabVIEW Academy zapewnia instytucjom akademickim pełen pakiet edukacyjny, wspierając zarówno kursy obowiązkowe jak i wybieralne. W trakcie programu NI LabVIEW Academy, studenci otrzymują narzędzia niezbędne do zdobycia wiedzy i umiejętności, które mogą potwierdzić przystępując do egzaminu CLAD (Certified LabVIEW Associate Developer) - uznawanego na całym świecie certyfikatu pierwszego stopnia, poświadczającego umiejętności programistyczne w środowisku NI LabVIEW. Każdy student uczestniczący w zajęciach otrzymuje także bezpłatną kopię programu NI LabVIEW w wersji studenckiej.

Kursy z zakresu LabView Academy są finansowane w ramach projektu Kuźnia Kluczowych Kompetencji Studentów Wydziału Matematyki I Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej finansowanego w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym PO WER (Konkurs nr 2 /PRK /POWER/3.1 /2016 ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju).