Strona: Pierwsze spotkanie Koła Naukowego Machine Learning w roku akademickim 2021/2022 / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Pierwsze spotkanie Koła Naukowego Machine Learning w roku akademickim 2021/2022

2021-10-25

W czwartek 21 października, o godz. 17:30, odbyło się pierwsze spotkanie Koła Naukowego Machine Learning w roku akademickim 2021/2022. W spotkaniu wzięli udział zarówno dotychczasowi uczestnicy Koła ML, jak również studenci zainteresowani uczestnictwem w Kole. Podczas spotkania omówione zostały kwestie dotyczące harmonogramu zadań i wydarzeń planowanych do realizacji w semestrze zimowym r.ak. 2021/2022. Propozycje  kilku bardzo ciekawych referatów/szkoleń przedstawił studentom obecny podczas spotkania mgr inż. Michał Wroński z Zakładu Systemów Złożonych, WEiI.

Ponadto podczas spotkania wybrano nowy Zarząd Koła ML na r.ak. 2021/2022. Wyniki wyborów są następujące:

• Przewodniczący - Patryk Gronkiewicz (inżynieria i analiza danych, 3 rok),
  • Zastępca Przewodniczącego - Piotr Gul (inżynieria i analiza danych, 2 rok),
  • Sekretarz - Vitalii Morskyi (inżynieria i analiza danych, 2 rok)

Jednocześnie zapraszamy 28 października (czwartek) o godz.19:00 do sali V5 wszystkie zainteresowane osoby na szkolenie nt.

"Zastosowanie GPU do obliczeń kwantowo-mechanicznych w chemii oraz na co zwrócić uwagę projektując własną stację obliczeniową",

które poprowadzi dr inż. Karol Hęclik z Katedry Biotechnologii i Bioinformatyki PRz.

Serdecznie zapraszamy!