Strona: Pilotażowy program demonstracji na wykładach z fizyki / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Pilotażowy program demonstracji na wykładach z fizyki

2022-02-07

Wraz z końcem semestru zakończył się pilotażowy program pokazowych eksperymentów fizyki realizowanych w ramach innowacyjnych wykładów z fizyki. W programy wykładów dla studentów wszystkich wydziałów zostały wplecione pokazowe eksperymenty, które miały za zadanie przekonać studentów, że fizyka może być i jest ciekawa. Zajęcia prowadzone w tak atrakcyjnej formie aktywizowały studentów i cieszyły się ich dużym zainteresowaniem.

Ten pilotażowy program obejmował trzy sesje pokazowe dotyczące (1) kinematyki, dynamiki i zasad zachowania, (2) ruchu drgającego, fal, akustyki oraz mechaniki płynów, (3) termodynamiki i fizyki współczesnej. Przygotowanie zajęć wymagało dużego zaangażowania od wykładowców, pracowników technicznych ale przede wszystkim od opiekunów merytorycznych: niezawodnego dr hab. inż. Tomasza Więcka, prof. PRz oraz dr inż. Marcina Kowalika. To właśnie oni współprowadzili ostatnią sesję eksperymentalną.

Mamy nadzieję, że tak atrakcyjnie prowadzone  zajęcia na stałe zagoszczą w murach naszej uczelni, będąc ofertą nie tylko dla studentów I-go roku, ale także dla uczniów szkół średnich z Podkarpacia.