Strona: Podpisanie współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

2022-02-21

Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Dokumenty sygnowali rektor naszej uczelni prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik i dyrektor szkoły s. mgr Agata Rozmus.

W ramach podpisanego porozumienia Politechnika Rzeszowska zobowiązuje się do: organizowania corocznego spotkania w celu wymiany doświadczeń, uwag, dalszego rozwijania nawiązanej współpracy, przeprowadzania przez pracowników uczelni na terenie szkoły otwartych wykładów, prezentacji lub innego rodzaju spotkań, umożliwienia nauczycielom szkoły udziału w wybranych konferencjach i seminariach organizowanych na uczelni, promowania wśród nauczycieli oferty studiów podyplomowych w zakresie dokształcania i doskonalenia zawodowego.

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie zobowiązuje się do: umieszczenia na stronie www oraz w materiałach rekrutacyjnych i reklamowych szkoły oficjalnej informacji o współpracy z Politechniką Rzeszowską, powołania w ramach posiadanych możliwości tzw. klasy politechnicznej, podjęcia starań dotyczących wprowadzenia zmian w programach nauczania poszczególnych przedmiotów w klasie politechnicznej, uwzględniając sugestie uczelni, umożliwienia przeprowadzenia na terenie szkoły akcji informacyjnej zorganizowanej przez naszą uczelnię, wyrażenia zgody i udzielenia pomocy w przypadku zamiaru zorganizowania na terenie szkoły punktu informacyjnego Politechniki Rzeszowskiej.

Wspólne inicjatywy realizowane w ramach nawiązanej współpracy w znaczącej części będą podejmowane z Wydziałem Matematyki i Fizyki Stosowanej. Współpraca z naszym Wydziałem i Liceum Sióstr Prezentek trwa już kilka lat. Wybitnie uzdolniony matematycznie uczeń tego liceum uczęszczał i zaliczył egzaminy z dwóch przedmiotów prowadzonych na kierunku matematyka: Algebry ogólnej i teorii liczb oraz Wstępu do teorii funkcji zespolonych.

Cieszymy się z podpisanej umowy i mamy nadzieję na ścisłą i owocną współpracę z Liceum.