Strona: Pokazy z fizyki podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Pokazy z fizyki podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2015-01-12
, red.  Andrzej Bąk

W niedzielę 11 stycznia br. na Rynku w Rzeszowie już po raz kolejny odbyły się pokazy z fizyki organizowane przez pracowników Katedry Fizyki WMiFS w ramach 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pokazach brali udział nie tylko pracownicy Katedry ale również studenci – członkowie koła naukowego Foton. Atrakcją pokazów był tor magnetyczny i lewitacja nadprzewodnikowa – doświadczenie które zawsze przyciąga wielu zainteresowanych obserwatorów. Nowością tegorocznych pokazów były demonstracje z akustyki, w tym drgające pręty, drgające kieliszki czy fletnia Pana - dęty instrument muzyczny.