Strona: Posiedzenie Rady Gospodarczej WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Posiedzenie Rady Gospodarczej WMiFS

2024-06-12
, red.  Sławomir Wolski

W dniu 5.06.2024r w Politechnice Rzeszowskiej odbyło się posiedzenie Rady Gospodarczej przy Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej. W spotkaniu wzięła udział większość interesariuszy zewnętrznych powołanych do Rady Gospodarczej, a także władze Wydziału, kierownicy jednostek organizacyjnych i wydziałowy kierownik praktyk.

Posiedzenie Rady Gospodarczej miało charakter podsumowujący, w związku z tym, że było to ostatnie spotkanie w obecnej kadencji Rady. Podczas posiedzenia uczestnicy zapoznali się z aktywnościami i osiągnięciami Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej w mijającej kadencji.

W ramach dyskusji omówiono perspektywy rozwoju Wydziału. Omówione zostały możliwości udziału i realizacji wspólnych projektów badawczych między interesariuszami,  a także wsparcie dla Wydziału w zakresie praktyk studenckich, staży i włączanie specjalistów praktyków w proces  dydaktyczny. Przedstawiono stan zaawansowania prac nad nowym kierunkiem studiów – w zakresie nauk fizycznych – Modelowanie i Symulacje Komputerowe. utworzenia nowego kierunku studiów w dyscyplinie nauki fizycznej, doskonalenie istniejących kierunków,  możliwości realizacji praktyk.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu pn. „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego". Działania 4 Szkoła twórczego działania i dofinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego  na podstawie umowy nr MEiN/2022/DPI/2578 z dnia 26.10.2022r..