Strona: Pozytywna ocena PKA dla kierunku matematyka / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Pozytywna ocena PKA dla kierunku matematyka

2021-12-01

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z opinią zespołu nauk ścisłych i przyrodniczych, raportem zespołu oceniającego oraz stanowiskiem Uczelni w sprawie oceny programowej kierunku matematyka prowadzonego na Politechnice Rzeszowskiej na poziomie studiów I i II stopnia o profilu ogólnoakademickim, wydało ocenę pozytywną jakości kształcenia na kierunku.

Warto podkreślić, że wszystkie kryteria określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn.12 września 2018 r. w sprawie oceny programowej zostały spełnione, a Prezydium PKA w Uchwale nr 1095/2021 z dnia 18 listopada 2021 r. stwierdza, że proces kształcenia realizowany na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie  umożliwia studentom kierunku matematyka osiągnięcie założonych efektów uczenia się dla studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.

Pozytywna ocena została przyznana na 7 lat, a następna ocena programowa kierunku matematyka prowadzonego na Politechnice Rzeszowskiej powinna nastąpić w roku akademickim 2027/2028.

Wszystkim pracownikom biorącym udział w kształceniu na kierunku matematyka oraz studentom kierunku serdecznie gratulujemy!

Szczególne podziękowania kierujemy do zespołu przygotowującemu raport samooceny oraz wszystkich pracowników, studentów oraz przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego, którzy wzięli udział w spotkaniach zdalnych z zespołem wizytującym PKA.