Strona: Pracownicy WMiFS wśród 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Pracownicy WMiFS wśród 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie

2022-10-27

Kilkunastu naukowców z Politechniki Rzeszowskiej znalazło się na liście 2% najbardziej wpływowych uczonych na świecie, których prace były najczęściej cytowane przez innych autorów z ich dyscyplin i subdyscyplin. Top 2% – to prestiżowe zestawienie prezentujące autorów publikacji najczęściej cytowanych w literaturze naukowej, opracowane przez Stanford University we współpracy z wydawnictwem naukowym Elsevier i firmą SciTech Strategies.

Wśród nich znaleźli się pracownicy Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.

Ocena naukowców pod względem całokształtu kariery naukowej:

• prof. dr hab. Józef Banaś z Katedry Analizy Nieliniowej,

Ocena naukowców pod względem cytowań w 2021 r.:

• dr hab. inż. Gaweł Żyła, prof. PRz z Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej,
  • prof. dr hab. Józef Banaś z Katedry Analizy Nieliniowej.

Panom Profesorom serdecznie gratulujemy!