Strona: Prodziekan ds. rozwoju WMiFS reprezentował Politechnikę Rzeszowską na PCHET 2021 / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

2021-10-10

Prodziekan ds. rozwoju WMiFS, dr Sławomir Wolski reprezentował Politechnikę Rzeszowską w debacie na temat edukacji zawodowej i szkolnictwa wyższego – gospodarka wodorowa. Debata była częścią Polskiej Konferencji Technologii Wodorowych (PCHET 2021) odbywającej się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym w dniach 4-5 października 2021 roku. W wydarzeniu brało udział ponad 30 prelegentów z kraju i ze świata przedstawiając prognozy dotyczące rozwoju przemysłu wodorowego, a eksperci z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Banku Ochrony Środowiska przedstawili możliwości finansowania projektów wodorowych.

Według Marka Foltynowicza, eksperta ds. technologii wodorowych ”Ważnym wyzwaniem dla branży wodorowej jest rzetelna edukacja i konieczność budowania świadomości o potrzebnych zmianach wśród producentów energii, jej       konsumentów, a także rządzących. To właśnie w pracach grupy roboczej dotyczącej edukacji i budowy świadomości rynku wodoru tworzącego się właśnie porozumienia przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska brali udział przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej.

link do video z konferencji: https://vimeo.com/615938547#t=21144s