Strona: Profesor Andrey Varlamov z cyklem wykładów na WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Profesor Andrey Varlamov z cyklem wykładów na WMiFS

2024-05-14
, red.  Sławomir Wolski

W dniach 20-27.05.2024 r.  Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej odwiedzi z wizytą studyjną Profesor Andrey Varlamow, pracujący w Rzymie w SPIN-CNR (Institute for Superconductivity and Innovative Materials of the Italian National Research Council).

Nasz gość jest uznanym w całym świecie włoskim naukowcem pochodzenia ukraińskiego. Jest laureatem wielu prestiżowych międzynarodowych nagród. Jest wybitnym specjalistą z teorii nadprzewodnictwa, fizyki metali  oraz nanofizyki. W swojej karierze naukowej blisko współpracował z Alexeiem Abrikosovem – laureatem nagrody Nobla z zakresu nadprzewodnictwa i nadciekłości.

Profesor Andrey Varlamow jest również znakomitym popularyzatorem nauki – a jego książka „Niesamowita fizyka” doczekała się wielu tłumaczeń na całym świecie.

Gorąco zachęcamy do udziału w wykładach.

Harmonogram i tematyka wykładów

22.05.2024 r.(środa), g. 9:00 sala L27-112 (sala Rady Wydziału MiFS)
wykład pt. Topological phase transition between the gap and the gapless superconducting states
w ramach  otwartego seminarium naukowe Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej

22.05.2024 r.(środa), g. 14:00 sala L27-112 (sala Rady Wydziału MiFS)
wykład pt. Thermoelectricity: from the iron arc of the Alessandro Volta era to ferrofluid thermal generators today
wykład dla doktorantów i pracowników naukowych Politechniki Rzeszowskiej

23.05.2024 r.(czwartek), g. 10:00 Aula V1
wykład pt. Physicist in Gastronomy Universe
wykład dla studentów Politechniki Rzeszowskiej oraz uczniów szkół średnich

Zapisów na wykład można dokonywać na stronie internetowej: https://wmifs.prz.edu.pl/wyklady-otwarte i w sekretariacie Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej  pod adresem e-mail: m.hendzel@prz.edu.pl lub telefonicznie tel.: 17 865 15 60.