Strona: Spotkanie Rady Gospodarczej przy WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Spotkanie Rady Gospodarczej przy WMiFS

2016-06-01

23 maja 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie Rady Gospodarczej przy WMiFS. Na początku spotkania wszystkim członkom Rady zostali przedstawieni członkowie nowych władz dziekańskich WMiFS na kadencję 2016-2020, którzy zaprezentowali się  i przedstawili plany na najbliższą kadencję. Dziekan WMiFS w związku z kończącą się kadencją 2012-16 podziękowała za efektywną i wytrwałą pracę zarówno członkom Rady Gospodarczej jak i obecnym władzom Wydziału. Członkowie Rady wyrazili podziękowania Pani Dziekan WMiFS dr hab. Iwona Włoch za czteroletnią współpracę i życzyli jej dalszych sukcesów w kolejnej kadencji.

W dalszej części spotkania dyskutowano na temat trwających prac nad przeprofilowaniem kierunku studiów inżynieria me-dyczna z profilu ogólnoakademickiego na profil praktyczny. Omawiano - związaną z tymi działaniami - strategię rozwoju laboratoriów WMiFS zarówno naukowych jak i dydaktycznych. Prowadzono rozmowy na temat rozwoju kadry naukowej jak i tworzenia infrastruktury badawczej WMiFS w oparciu o współpracę wydziału z przemysłem.

Ważnym punktem była również dyskusja nad zintensyfikowaniem prac związanych z uzyskaniem praw doktoryzowania na kierunku studiów matematyka.

Dziekan WMiFS dr hab. Iwona Włoch przedstawiała plany związane z podziałem Katedry Matematyki oraz Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej na mniej liczne jednostki organizacyjne skupiające osoby o zbliżonej tematyce badawczej.