Strona: Spotkanie Rady Gospodarczej WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Spotkanie Rady Gospodarczej WMiFS

2021-06-06

W dniu 1.06.2021 roku odbyło się pierwsze w  kadencji 2020-2024 spotkanie Rady Gospodarczej powołanej przy Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej. Dzięki poluzowaniu obostrzeń epidemiologicznych możliwe stało się spotkanie stacjonarne w szerszym gronie, na które wszyscy od dłuższego czasu oczekiwaliśmy.

Dziekan WMiFS dr hab. Czesław Jasiukiewicz, prof. PRz wręczył powołania przybyłym członkom Rady, wyrażając nadzieję, że obecna kadencja Rady będzie równie owocna jak poprzednie. Podczas krótkiej prezentacji wprowadzającej członkowie Rady Gospodarczej mieli okazję zapoznać się ze strukturą Wydziału, prowadzonymi kierunkami studiów oraz wyzwaniami jakie czekają Wydział w nadchodzącej kadencji. Po prezentacji, w gorącej i rzeczowej dyskusji, omówione zostały możliwości rozwoju, a także możliwe wsparcie dla Wydziału ze strony członków Rady. Przedyskutowano udział studentów w praktykach, możliwość zatrudnienia absolwentów oraz szeroką współpracę pracowników i studentów Wydziału z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Podczas bardzo ciekawej dyskusji pojawiły liczne pomysły jak zacieśnić naszą współpracę poprzez prowadzone wspólnie z przedstawicielami Rady badania naukowe i projekty, a także udział pracowników i studentów w organizowanych konferencjach i wydarzeniach związanych z biznesem i przemysłem.

Pierwsze spotkanie Rady Gospodarczej było bardzo owocne i zapowiada dobrą współpracę Wydziału z otoczeniem społeczno-gospodarczym w obecnej kadencji.