Strona: Studenci i pracownicy Wydziału z wizytą w Stowarzyszeniu PSONI Koło w Jarosławiu / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

2017-12-10
, red.  Andrzej Bąk

Studenci Inżynierii Medycznej w ramach Koła Naukowego X-med wraz z opiekunami odwiedzili w dniu 8-12-2017r Koło w Jarosławiu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI). W ramach wizyty pracownicy i studenci Politechniki Rzeszowskiej mieli okazję zapoznać się z potrzebami i problemami z zakresu inżynierii, których rozwiązanie pozwoli na usprawnienie procesu rehabilitacji. Studenci pod opieką pracowników Politechniki będą mogli proponować realizować rozwiązania techniczne odpowiadające na zapotrzebowania opiekunów z PSONI - Koło Jarosław.

Celem Stowarzyszenia PSONI jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, a samo Koło Jarosław działa na terenie powiatów: jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego, leżajskiego i przemyskiego. Łącznie ze wsparcia Stowarzyszenia korzysta ponad 1000 dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością.

Mamy nadzieję, że ta robocza wizyta da dobrą podstawę do współpracy w zakresie badawczo-rozwojowej i wdrożeniowej jednocześnie przyczyniając się do efektywnego wykorzystania zdobyczy techniki w pomocy osobom niepełnosprawnym