Strona: Studenci inżynierii i analizy danych stypendystami Ministra Nauki / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Studenci inżynierii i analizy danych stypendystami Ministra Nauki

2024-04-15
, red.  Urszula Bednarz
inż.M.Dul, prof. C.Jasiukiewicz, inż.V.Morskyi

Miło nam poinformować, że studenci studiów uzupełniających kierunku inżynieria i analiza danych z WMiFS pani inż. Magdalena Dul (2 rok) i pan inż. Vitalii Morskyi (1 rok) otrzymali stypendium Ministra Nauki za znaczące osiągnięcia na rok 2023/2024.

Spośród 1048 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium Minister Nauki przyznał stypendium 386 studentkom i studentom w kraju, w tym:

• 309 stypendiów za osiągnięcia naukowe
  • 35 stypendiów za osiągnięcia sportowe
  • 26 stypendiów za osiągnięcia artystyczne
  • 16 stypendiów za osiągnięcia mieszane (naukowo-artystyczne).

Wśród wyróżnionych znalazło się aż 15 laureatek i laureatów z Politechniki Rzeszowskiej. Oprócz studentów z WMiFS stypendia otrzymało 10 studentek z kierunku finanse i rachunkowość z WZ, 2 studentki z kierunku technologia chemiczna WCh oraz jeden student lotnictwa i kosmonautyki z WBMiL.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!