Strona: Studenci Inżynierii Medycznej z wizytą studyjną w Szpitalu ProFamilia w Rzeszowie / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

2016-11-07
, red.  Andrzej Bąk

Studenci kierunku inżynieria medyczna 4 listopad 2016 r. odwiedzili szpital specjalistyczny ProFamilia w Rzeszowie. W trakcie wizyty studyjnej mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem szpitala, oraz działaniem jedynego w Polsce systemu do nieinwazyjnej metody termoablacji mięśniaków macicy.

System ten składa się z najnowocześniejszego w regionie aparatu do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego oraz dedykowanego systemu do wytwarzania wysokoskoncentrowanych wiązek ultradźwięków, które skupione w niewielkiej objętości powodują lokalną martwicę tkanek. Studenci mieli okazję zapoznać się z budową i działaniem systemu rezonansu magnetycznego 3T zainstalowanego w Centrum Badawczo Rozwojowym Profamilia. Była to dobra okazja do nawiązania współpracy naukowej i promocji wolontariatu. Liczymy na dalszą współpracę z tym prężnie rozwijającym się ośrodkiem.