Strona: Studenci Inżynierii Medycznej z wizytą studyjną w Szpitalu Specjalistycznym oraz Zakładzie Medycyny Nuklearnej Voxel w Brzozowie / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

2017-11-30
, red.  Andrzej Bąk

Studenci III roku Inżynierii Medycznej 30.11.2017 mieli niecodzienna okazję zapoznać się z najnowocześniejszym i jedynym na Podkarpaciu pracowniami do obrazowania PECT i SPECT z użyciem metod medycyny nuklearnej. Dzięki uprzejmości Zarządu firmy VOXEL studenci mogli w praktyczny sposób prześledzić cały proces przygotowawczy i diagnostyczny związany ze stosowaniem radiofarmaceutyków.

Druga część wizyty została poświęcona na zapoznanie się działalnością Oddziału Ortopedii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie. Dzięki dr. Grzegorzowi Guzikowi, pełniącego funkcję Ordynatora na oddziale studenci mogli zapoznać się z metodami i rodzajami wszczepianych implantów oraz problemami z natury inżynieryjnej na jakie napotykają ortopedzi w swojej pracy. Ośrodek w Brzozowie jest czołowym w Polsce jeśli chodzi o liczbę operacji związanych z wszczepianiem implantów. Dodatkowa obecność przedstawicieli DePuySynthes pozwoliła studentom na uczestnictwo w warsztatach związanych z wykorzystaniem sprzętu i materiałów wykorzystywanych podczas operacji.

Wizyta była zorganizowana w ramach projektu Kuźnia Kluczowych Kompetencji Studentów Wydziału Matematyki I Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej finansowanego w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym PO WER (Konkurs nr 2 /PRK /POWER/3.1 /2016 ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju).