Strona: Studenci Inżynierii Medycznej z wizytą w centrum medycyny nuklearnej Voxel w Brzozowie oraz na Oddziale Ortopedii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

2017-06-04
, red.  Sławomir Wolski

logo_voxel1.jpgW poniedziałek, 29-05-2017r studenci Inżynierii Medycznej w ramach projektu PO WER mieli okazję odwiedzić jedyne na Podkarpaciu stanowisko do badań z użyciem pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) znajdujące się w  Zakładzie Medycyny Nuklearnej Voxel w Brzozowie na terenie Szpitala Specjalistycznego.  Dzięki uprzejmości  Zarządu Firmy, dyrektor ds. medycznych Pani Katarzyny Pluty oraz  profesjonalnemu personelowi studenci mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi procedurami i metodami badań z użyciem radiofarmaceutyków: metodami PET i SPECT.

Oprócz wizyty w centrum diagnostycznym studenci dzięki uprzejmości ordynatora dr n. medycznych Grzegorza Guzika  złożyli także wizytę w Zakładzie Ortopedii Onkologicznej. W ramach tej części wizyty zapoznali się ze specyfiką operacji resekcji kości, wszczepiania implantów kostnych, a także samymi implantami i narzędziami stosowanymi podczas operacji. Studenci mieli okazję porozmawiać ze specjalistami i poznać oczekiwania lekarzy jakie stawiają przed nimi jako przyszłymi absolwentami Inżynierii Medycznej stawiają lekarze. Wizytę zakończyły warsztaty związane z metodologią  osadzania implantów zorganizowane przez firmę DePuySynthes – producenta implantów.