Strona: Studenci Inżynierii Medycznej z wizytą w Światowym Centrum Słuchu / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Studenci Inżynierii Medycznej z wizytą w Światowym Centrum Słuchu

2017-12-07
, red.  Andrzej Bąk

W trakcie dwudniowej wizyty studyjnej w dniach 5-6.12.2017r studenci IV roku Inżynierii Medycznej mieli okazję zapoznać się z jednym z najnowocześniejszych na świecie centrów związanych z leczeniem patologii słuchu. Jest to wiodący ośrodek nie tylko leczniczy ale również naukowy i dydaktyczny. Studenci mieli okazję zapoznać się z metodami diagnozowania i leczenia narządów słuchu i mowy, wszczepianiem implantów oraz rozbudowaną siecią telemedycyny.

W drugim dniu wizyty studenci odwiedzili Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku, gdzie mieli okazję zapoznać się z pracowniami wzorcowania urządzeń dozymetrycznych, procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w pracy z materiałami jonizującymi, a także zaznajomić się praktycznie pomiarami związanymi z fizyką jądrową.

Wizyta była zorganizowana w ramach projektu Kuźnia Kluczowych Kompetencji Studentów Wydziału Matematyki I Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej finansowanego w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym PO WER (Konkurs nr 2 /PRK /POWER/3.1 /2016 ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju).