Strona: Studenci Inżynierii Medycznej zdobywają certyfikaty z zakresu obrazowania MR / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Studenci Inżynierii Medycznej zdobywają certyfikaty z zakresu obrazowania MR

2018-04-10
, red.  Sławomir Wolski

W dniach 9-11.04 grupa studentów Inżynierii Medycznej uczestniczyła w szkoleniu z zakresu obrazowania z użyciem rezonansu magnetycznego prowadzonym w Szpitalu Specjalistyczny Profamilia w Rzeszowie. Szkolenie było realizowane w ramach projektu KuźniakluczowychkompetencjistudentówWydziałuMatematykiiFizykiStosowanej Politechniki Rzeszowskiej (POWR.03.01.00-00-K081/16) finansowanego w ramach konkursu POWER ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju PO WER.

Dzięki temu, że szpital Pro-familia w Rzeszowie jest ośrodkiem referencyjnym dla firmy Philips, studenci mieli możliwość uczyć się od najlepszych – szkolenie było prowadzone przez światowej klasy specjalistę – aplikanta w zakresie budowy wdrażania i obsługi skanerów rezonansu magnetycznego. Odbycie szkolenia kończy się egzaminem, dzięki któremu można uzyskać certyfikaty producenta (Philips) oraz potwierdzającego zdobycie punktów edukacyjnych PLTR (Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego).