Strona: Studenci koła naukowego X-med z wizytą w IFJ: Centrum Cyklotronowym Bronowice / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Studenci koła naukowego X-med z wizytą w IFJ: Centrum Cyklotronowym Bronowice

2022-12-19

Studenci zrzeszeni w kole naukowym inżynierii medycznej X-med odwiedzili w dniu 7.12.2022 r Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. W ramach wizyty studyjnej mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszym sprzętem  terapeutycznym w zakresie onkologii zlokalizowanym w Centrum Cyklotronowym Bronowice IFJ PAN w Krakowie. Leczenie nowotworów z użyciem terapii protonowej polega na naświetleniu zmiany wiązką protonów  pochodzącą z akceleratora. Oprócz  wizyty w części terapeutycznej studenci mieli okazję zapoznać się z działalnością naukową Instytutu oraz zwiedzić działające tam laboratoria w zakresie badań komórek.