Strona: Studenci WMiFS uczestnikami XI Letniej Szkoły Matematyki Finansowej i Stosowanej. / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

2022-06-27

W dniach 30-31.05.2022 r. w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie odbyła się XI Letnia Szkoła Matematyki
Finansowej i Stosowanej. Wzięli w niej udział m.in. studenci WMiFS PRz. Podczas tej ogólnopolskiej konferencji referat zatytułowany "Wstęp do sieci neuronowych" wygłosił student 3 roku IiAD Hubert Mazur. Referat ten wzbudził duże zainteresowanie wśród słuchaczy, którzy zadawali wiele pytań dotyczących nowoczesnych problemów naukowych związanych z tą tematyką.

Z kolei student 2 roku matematyki Mateusz Rajzer zaprezentował referat zatytułowany "Równania diofantyczne i ich zastosowania", który również cieszył się zainteresowaniem wśród słuchaczy.

Podczas  konferencji nie zabrakło także licznych odczytów wygłaszanych przez nauczycieli akademickich  uczelni wyższych nawiązujących głównie do zagadnień związanych z zastosowaniami matematyki w finansach i statystyki.

Konferencja była również okazją do prezentacji wybranych kierunków studiów. Nasz wydział reprezentował dr inż. Grzegorz Sroka z Zakładu Topologii i Algebry WMiFS. Omówił on ofertę studiów na wydziale, a w szczególności:opowiedział o kierunku inżynieria i analiza danych oraz o kierunku matematyka studia II stopnia.