Strona: Studenci WMiFS uhonorowani na Rzeszów University of Technology Student Awards / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Studenci WMiFS uhonorowani na Rzeszów University of Technology Student Awards

2023-06-20
, red.  M.Wołowiec-Musiał

W dniu 6 czerwca 2023 r. w auli V-1 Politechniki Rzeszowskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla studentów i absolwentów Politechniki Rzeszowskiej za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe oraz działalność organizacyjną na rzecz uczelni w roku akademickim 2022/2023.

W wąskim, pięcioosobowym gronie studentów Politechniki Rzeszowskiej uhonorowanych Stypendium Ministra Edukacji i Nauki znalazła się studentka kierunku inżynieria i analiza danych inż. Magdalena Dul. Warto dodać, że w skali kraju stypendium takie otrzymało 414 studentów, spośród 1150 aplikujących.

Medalem „Primus Inter Pares”,  przyznawanym absolwentom poszczególnych wydziałów naszej  uczelni przez Fundację Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za działalność na innych płaszczyznach życia akademickiego, które mają istotny wpływ na kreowanie wizerunku Politechniki Rzeszowskiej, nagrodzona została mgr Sabina Ozimek absolwentka studiów magisterskich na kierunku matematyka.

Nagrody rektora za działalność organizacyjną otrzymali następujący studenci:

• Mateusz Argasiński (Koło naukowe Foton, kierunek inżynieria w medycynie),
  • Natalia Dudek (Koło Naukowe X-Med, kierunek inżynieria w medycynie),
  • Maciej Gacek (Samorząd Studencki, kierunek inżynieria i analiza danych),
  • Piotr Gul (Samorząd Studencki, kierunek inżynieria i analiza danych),
  • Patrycja Leniart (Koło naukowe X-Med , kierunek inżynieria w medycynie),
  • Vitalii Morskyi (Koło naukowe Machine Learning, kierunek inżynieria i analiza danych),
  • Faustyna Szczutko (Zespół „Połoniny”, kierunek inżynieria w medycynie),
  • Anna Turek (Samorząd Studencki, kierunek inżynieria i analiza danych).

Medale, dyplomy i nagrody wręczał studentom rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotr Koszelnik, któremu towarzyszyli prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, przewodniczący Rady Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej Roman Krzystyniak, prezes Zarządu Fundacji Grzegorz Król oraz dziekani poszczególnych wydziałów.

Miłym akcentem uroczystości były również występy artystyczne, w tym występ jednej z naszych nagrodzonych studentek Patrycji Leniart. W wykonaniu pani Patrycji usłyszeliśmy „Lato” z „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego.

Wszystkim nagrodzonym studentom i absolwentom serdecznie gratulujemy osiągnięć!