Strona: Studenci z Koła Naukowego Machine Learning zwycięzcami w hackathonie "HackCarpathia" / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

2024-04-10
, red.  E.Rejwer-Kosińska, U.Bednarz
Zwycięzcy nagrody specjalnej

W dniach 6-7 marca 2024 r. odbył się największy rzeszowski maraton programistyczny "HackCarpathia" organizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Innowacji.

W hackathonie "HackCarpathia" wzięło udział ponad 250 uczestników, ekspertów oraz mentorów. Zgłoszono 41 pomysłów: 13 w kategorii gaming oraz 28 w kategorii inteligentne specjalizacje województwa podkarpackiego. Rywalizacja trwała 24 godziny. W zawodach wzięli udział m.in. członkowie Koła Naukowego Machine Learning Politechniki Rzeszowskiej.Spośród uczestników wybrano i nagrodzono trzy najlepsze projekty.

Jeden z zespołów w składzie: Anna Bęben, Mikołaj Data, Filip Walkowicz z kierunku inżynieria i analiza danych (WMiFS PRz) oraz Dawid Bis z kierunku informatyka (WSIiZ) zdobył nagrodę specjalną Podkarpackiego Centrum Innowacji w kategorii inteligentne specjalizacje województwa podkarpackiego. Zespół zaprezentował system inteligentnego oświetlenia ulic - LAIght, analizujący obraz z kamer i aktywujący oświetlenie, gdy w pobliżu znajduje się człowiek.Wdrożenie tego systemu w przyszłości może przynieść oszczędności dla naszych miast.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://wsiz.edu.pl/aktualnosci/15-tysiecy-zlotych-dla-zwyciezcow-hackathonu-hackcarpathia/

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy sukcesu !