Strona: Student inżynierii i analizy danych zdobył 2 miejsce w hackathonie HackYeah / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Student inżynierii i analizy danych zdobył 2 miejsce w hackathonie HackYeah

2024-10-10
, red.  V.Morskyi, U.Bednarz

Vitalii Morskyi student studiów drugiego stopnia na  kierunku inżynieria i analiza danych wraz z zespołem "Zryw" zdobył drugie miejsce w kategorii <Go [BreakWordTraps] FinTax> podczas 10. edycji  HackYeah 2024 -  największego stacjonarnego hackathonu odbywającego się  w Europie. Zespół zdobył nagrodę 15 000 złotych.

Przez 24 godziny nieustannego kodowania uczestnicy zaprezentowali ponad 400 projektów, rywalizując o łączną pulę nagród wynoszącą ponad ćwierć miliona złotych. Podczas intensywnego weekendu hackathonowego uczestnicy mieli do dyspozycji wsparcie od blisko 200 mentorów oraz zapas energii zapewniony przez 700 kilogramów ciastek, 6000 filiżanek kawy i 4000 kawałków pizzy. W tym roku, zespoły musiały wykazać się kreatywnością w rozwiązywaniu problemów i stawianiu czoła wyzwaniom w takich kategoriach, jak np. fintech, zdrowie, edukacja, czy rozwiązywanie problemów społecznych.

Tematem zadania, które zespół "Zryw" wybrał do realizacji, była analiza i ocena wystąpień na nagraniach wideo z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Celem było stworzenie narzędzia, które będzie w stanie ocenić jakość wystąpień w oficjalnych nagraniach — do użytku w szkoleniach medialnych lub szybkiej analizy przez ekspertów.

Stworzone przez zespół "Zryw" narzędzie o nazwie "SpeechMaster" jest aplikacją internetową, która łączy w sobie algorytmy sztucznej inteligencji do analizy treści oraz jakości nagrań wideo. Aplikacja pozwala na: wykrywanie liczby osób na wideo oraz ich zachowania (gestykulacja, mimika); analizę emocji wypowiedzi, w tym ton głosu i poziom emocji; wykrywanie błędów językowych, takich jak przerywniki, żargon, zbyt szybkie tempo mówienia; ocenę struktury wypowiedzi i jej czytelności, na przykład za pomocą miar Gunninga-Foga i Flescha Kincaida

Serdecznie gratulujemy!